انجمن موبدان

- برگ نخست
- درباره ما
- تاریخچه این انجمن
- موبدان بزرگ
- گات‌ها
- خرده اوستا
- سالنمای زرتشتی
- پرسش و پاسخ
- فرستادن پرسش
- پیام‌ها
- رویدادها
- آیین‌های زرتشتی
- دین دبیره
- تاریخ زرتشتیان
- آتشكده‌ها
- زیارتگاه‌ها
- نگارخانه
- واژه نامه
-کتابخانه
- پیك‌های انجمن
- تماس با ما
 
 

 

 
سخن اندیشه برانگیز
 
 

هر درمی و دیناری که امروز در این کار نیک و عمل خیر هزینه شده یا می‌شود ، پروردگار و امشاسپندان از گنجی که سود همیشگی آن فراوانی‌، گشایش‌، آبادی‌، نیکی و خوبی است به خیرات کننده باز خواهند داد‌– هرکسی که در یک روز هزار نفر مردم نیکوکار و پاکدل را خوراک دهد ، از این کار ایدون سبکبال و خرم و آسوده خاطر باشد.( اوستا: همازور دهمان)

 
 
 
 
 

 

به خشنودی اهورامزدا


ماخواستاریم از زمره کسانی باشیم که مردم را به سوی راستی و نیکی و جهان را به سوی آبادانی وپیشرفت رهنمون می باشند.

یسنا 30 بند 5

مي دانيم كه يكي از آموزه هاي پيام آور بزرگ ايراني، اشوزرتشت مهر اسپنتمان، تازه گرداني جهان يا همان فرشگرد است. نوروز اين ميراث فرهنگي گذشتگان، به راستي نماد رويش و بالندگي دوباره طبيعت و يادآور اين نكته به ماست كه ما نيز بايد همچون طبيعت در تكاپو و جنبشي نا ايستا، در راستای رشد فکری و تكامل فردي و اجتماعي خود باشيم.

ما شاهد آن هستیم که به یاری اهورامزدا پيشرفت هاي روز افزونی در هازمان زرتشتي و به خصوص در میان جوانان و در تمامي عرصه ها شکل گرفته است. پيشرفت هايي مانند برگزاري همايش هاي متنوع و كارا در سطح جامعه، رشد علمي و كسب موفقيت هاي درسي جوانان و نوجوانان زرتشتي، جرقه هاي مثبت در حركت به سمت بازسازي و مرمت اماكن مذهبي زرتشتيان مانند پير سبز و درب مهر تهران،‌ علاقه بيش از پيش پدران و مادران به دين زرتشتي و احساس نياز آنها به لزوم فراگيري آموزه هاي ديني توسط فرزندانشان، حضور مسئولانه و حداكثري در انتخابات اين دوره مجلس شوراي اسلامي و ديگر نشانه ها و علائم حيات يك جامعه زنده و پويا ما را در مجموع به اين برداشت مي رساند كه هازمان زرتشتيان ايران در جاده پيشرفت و تكامل و بالندگي گام برمي دارد و اين حرکت مثبت وسازنده، لازمست روز به روز شتاب بيشتري بگيرد.

در عرصه هاي همازوري جهت رفع مشكلات اجتماعي، حركت هاي خوبي جهت ايجاد هماهنگي بيشتر بين انجمن ها و ارگان هاي زرتشتيان سراسر كشور انجام پذيرفته است، كه اميد می رود که با رفع اشكالات موجود، اين حركت مثبت و سازنده تداوم يابد.


انجمن موبدان تهران نيز در جهت پيشبرد و بالندگي هازمان زرتشتي بيش از پيش خويشكاري خود مي داند كه ياري رسان تك تك افراد هازمان زرتشتي باشد. گردش جديد انجمن موبدان تهران پيرو فعاليت هاي اجتماعي اين انجمن، طرح ها و برنامه هايي جهت هرچه قوي تر شدن پيوندهاي معنوی و مذهبي زرتشتيان و بهبود وضعيت كيفي فعاليت موبدان را برنامه ریزی نموده است.

انجمن موبدان تهران جشن باستاني نوروز، خجسته زادروز بزرگ پیامبرمان اشوزرتشت مهراسپنتمان، آغاز سال 1391 خورشيدي، فرارسيدن بهار طبيعت و 3750 مين سال دینی زرتشتيان را به همه همکیشان در سراسر جهان شادباش گفته و از درگاه اهورامزدای پاک خواهانیم که سالي همراه با سلامتی، تندرستي، ديرزيوي، شادزيوي، درست زيوي و به كامه زيوي را در پيش رو داشته باشيد.


همازور بیم . همازور هما اشوبیم - دور از ونا و ونا کاران بیم

انجمن موبدان تهران

 

 
 
 
 
 

دین زرتشتی

جستجو

 
 

 

 
  تمام حقوق مادی و مینوی این تارنگار وابسته به انجمن موبدان تهران بوده
شایسته است كه اگر بخشی را استفاده می‌كنید، نام اين تارنگار را یاد آور شوید
مدیر تارنگار: رامین شهزادی‌ | برنامه نويس: بهرام كوشكی | نام یاری دهندگان
All rights reserved for Council of Tehran Mobeds ©2020
It is necessary to state the title of this site in case of using any parts
Moderator:Ramin Shahzadi | Developer:Bahram Kooshki |Teammate